Друга Весняна школа для аспірантів
Спільно з Групою співпраці бібліотек Альянсу українських університетів Наукова бібліотека імені М. Максимовича організовує другу Весняну школу для аспірантів та молодих учених.
Школа відбудеться у змішаному форматі:
- 29 квітня — онлайн та офлайн
- 30 квітня — онлайн
Цьогоріч провідна тема — управління дослідницькими даними: «Хто має готувати наукові дані? Роль дослідника, бібліотеки та університету».
Теми організовано за двома модулями:
Модуль 1: Відкриті дослідницькі дані: технічні, етичні та правові аспекти
Модуль 2: Управління науковими даними
Наші лектори та теми виступів:
- Марина ЖЕНЧЕНКО «Наукові дані: види, репозитарії, роль наукових університетських бібліотек у зберіганні та управлінні»;
- Тетяна БУЛАНА «Штучний інтелект та авторське
- право у комерціалізації наукових розробок»;
- Владислава КАЧКОВСЬКА «Відкриті наукові дані та управління дослідницькими даними: етичні виклики сучасної науки»;
- Олена ГЕРАСИМОВА «Чому відкриті дані не працюють? Технічні бар’єри від Excel до репозитарію»;
- Олександр ШЕВЧУК «План управління даними як інструмент подолання бар’єрів»;
- Олег ШИЛЮК «Цитування даних та академічна видимість дослідження»;
Maximilian HEBER (University of Konstanz) «Research Data Management Across Disciplines: The Experience of German Universities» («Управління дослідницькими даними у різних наукових дисциплінах: досвід німецьких університетів»).
Після закінчення школи та успішного проходження тестування усі зареєстровані учасники, які пройшли тестування з 80% правильних відповідей, отримають сертифікати. Важливо! Сертифікати передбачено тільки для учасників від університетів Альянсу українських університетів.
Детальна програма заходу: https://docs.google.com/document/d/1IBUb6itnGP5O5vXKMwgeZvalRzYviAEk/edit
Усіх зареєстрованих учасників офлайн-формату чекаємо 29 квітня о 10:00 за адресою: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, головний корпус (вул.Володимирська, 60), ауд. 202
