
Порядок реєстрації наукових журналів у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення
Відповідно до Розділу IX «Особливості правового регулювання діяльності медіа в умовах збройної агресії» Закону України «Про медіа» суб’єкти у сфері друкованих медіа, що діють на день набрання чинності цим Законом на підставі свідоцтва про реєстрацію друкованого засобу масової інформації, повинні до 31 березня 2024 року ОБОВ’ЯЗКОВО зареєструватися у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Після спливу цього строку свідоцтва про реєстрацію друкованих засобів масової інформації втрачають чинність.
Для реєстрації суб’єкта у сфері медіа заявник подає:
- Заяву про реєстрацію відповідного медіа за формою, затвердженою Порядком подання до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення заяв щодо реєстрації суб’єктів у сфері медіа (див. зразок).
- Документ, що підтверджує сплату реєстраційного збору (лише для новостворюваних журналів). Кошти за повторну реєстрацію для журналів, які мають Свідоцтва Міністерства юстиції, не стягуються.
- Інші документи, зазначені в заяві про реєстрацію суб’єкта у сфері медіа.
Документи надсилають із супровідним листом (див. зразок), який друкують на бланку Університету та обов’язково зазначають е-пошту і телефон контактної особи від редакції журналу.
До ухвалення Національною радою рішення про введення в експлуатацію електронного кабінету заяви для реєстрації та документи до неї подаються суб’єктом у сфері медіа або в паперовій формі на юридичну адресу Національної ради: вул. Прорізна, буд. 2, м. Київ, 01601, або в електронній формі на електронну пошту Національної ради: nrada@nrada.gov.ua. Під час заповнення Заяв і документів до них необхідно використовувати гарнітуру Times New Roman та шрифт розміром 12–14 друкарських пунктів.
Заява і документи до неї, що подаються в паперовій формі, мають бути належним чином засвідчені, підписані керівником або уповноваженою особою та скріпленні печаткою суб’єкта у сфері медіа (за наявності).
У разі подання заяви в електронній формі на заяву та всі документи до неї накладається кваліфікований електронний підпис чи печатка з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».